Zasady Zdrowego Odżywiania

20 czerwca 2018r., w ramach obchodów Dni Promocji Zdrowia, odwiedziły naszą szkołę panie dietetyk z Gabinetu Dietetycznego Aleksandry Grudniewskiej w Jastrzębiu- Zdroju. Celem ich wizyty było przybliżenie uczniom zasad zdrowego odżywiania, które jest fundamentem prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka, a w przypadku dzieci i młodzieży ma  szczególne znaczenie i może być decydujące w ich prawidłowym rozwoju.

Panie przypomniały wszystkim  o konieczności  spożywania 4-5 posiłków dziennie, w odstępach czasowych nie krótszych niż 3 godziny i nie dłuższych niż 5 godzin, w tym o konieczności zjadania śniadania, o czym młodzież często zapomina. Podpowiedziały, jak wkomponować w codzienne posiłki 5 porcji warzyw i owoców, które są niezastąpione w naszej diecie, zwłaszcza w formie nieprzetworzonej oraz jak przygotować samodzielnie lekkie przekąski, które będą miała dużą wartość odżywczą, a nie będą tuczące.  Podkreślały też wielokrotnie, jak ważne jest picie  wody w ilości nie mniejszej niż 1 l dziennie, a w czasie upałów nawet 2 l. Dla zobrazowania treści prelekcji towarzyszyła prezentacja multimedialna, a podsumowaniem był quiz, który pozwolił zweryfikować wiedzę wyniesioną z zajęć. Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani przez naszych gości truskawkamiJ

Dziękujemy za wizytę i przekazaną wiedzę!

L. Różek

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci