Szkolne Dni Promocji Zdrowia

Tegoroczne Szkolne Dni Promocji Zdrowia oparte były na  realizacji zajęć w ramach Programu Śniadanie daje Moc oraz Porcja Pozytywnej Energii. Zdobyte podczas nich wiadomości na temat właściwego odżywiania zostały podsumowane i sprawdzone podczas konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty taneczne z zumby oraz spotkanie z paniami dietetyczkami z gabinetu dietetycznego pani Aleksandry Grudniewskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Zwieńczone  zostało ono degustacją truskawek i poprowadzone w przystępny i atrakcyjny sposób, co  pozwoliło poznać naszym uczniom zasady prawidłowego żywienia. Teoria  to nie wszystko. Przyszedł również czas na samodzielne przygotowanie przepysznej sałatki owocowej. Podczas  zajęć uczniowie sprawdzili swoje umiejętności sprawnego przygotowania zdrowej przekąski z owoców.

 Aktywność fizyczna w połączeniu ze sprytem w poszukiwaniu pytań z różnych dziedzin, rozmieszczonych w zakamarkach naszego ogrodu, to charakter szkolnego omnibusa organizowanego od lat w naszej szkole.

D.Matlakiewicz

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci