zaWODY dla AFRYKI

Uczestniczyliśmy w kolejnym projekcie edukacyjnym UNICEF Polska „zaWODY dla AFRYKI”. Chcieliśmy zwiększyć wśród dzieci świadomość na temat znaczenia wody w życiu człowieka,  kształtować postawy proekologiczne i zachęcać do oszczędzania wody. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda sytuacja dostępu do wody na świecie, a materiały nadesłane przez UNICEF pokazały uczniom, ile czasu zajmuje dotarcie po wodę i jaką wodę piją ludzie w Afryce, jakie skutki zdrowotne ma korzystanie z zanieczyszczonej wody i co my możemy zrobić, aby tę sytuację poprawić. W ramach akcji odbyły się zajęcia edukacyjne, a uczniowie tworzyli Kodeks Oszczędzania Wody.

 

„Woda to elementarna część życia. Organizm dorosłego człowieka w 60% składa się z wody, wpływa ona także na wiele czynności życiowych. Niestety nadal ponad 660 milionów ludzi na świecie żyje w regionach, gdzie brakuje dostępu do czystej wody lub jest on ograniczony. Najtrudniejsza sytuacja jest na obszarach konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Mieszkaniec Europy zużywa średnio do 300 litrów wody dziennie, a mieszkaniec najuboższych krajów w Afryce – nie więcej niż 5 litrów. UNICEF szacuje, że każdego dnia około 800 dzieci poniżej 5. roku życia umiera na skutek tzw. chorób „brudnej wody”. Jednocześnie choroby spowodowane brakiem wody lub brudną wodą stanowią drugą przyczynę zgonów dzieci na świecie”.

 

S. Piszczek, P. Konieczny

 

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci