Porcja Pozytywnej Energii

Porcja Pozytywnej Energii to w bieżącym roku szkolnym jeden z programów, który realizowany jest w naszej placówce w ramach  Programu Promocji Zdrowia. Skierowany jest dla uczniów klas 1-6 SP, a jego cel to edukacja i kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych polegających na spożywaniu warzyw i owoców.

W ramach pakietu edukacyjnego, który otrzymaliśmy w związku z udziałem 
w przedsięwzięciu, znajdują się nie tylko  materiały na nauczycieli, ale też wyjątkowe książki kucharskie z  postaciami z Disneya dla najmłodszych.

            15 maja w zajęciach „Niezawodna recepta na zdrowie i urodę” wzięli udział uczniowie klas 5-6. Zapoznali się oni między innymi z korzyściami wynikającymi ze spożywania większej ilości warzyw i owoców oraz dowiedzieli się, jak włączać odpowiednią ich ilość do codziennej diety. Cenne źródło informacji stanowiły tu prezentacje multimedialne pochodzące z materiałów programu.

             Uczniowie  pracowali z dużym zaangażowaniem, przy czym  najwięcej emocji towarzyszyło nagrywaniu filmików z wywiadami, których bohaterkami byli  doktor Zdrówko i Pani dietetyk Strzykawka. Przed nami kolejne zajęcia.J

Tekst: L. Różek

 

 

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci