Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

W 2018 roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na godnym traktowaniu drugiej strony.

Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, ksenofobią. Podczas zajęć: „Owce w sieci”, „Na zawsze”, „Fejsmen” zorganizowanych w ramach obchodów DBI 2018 chcieliśmy podkreślić to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Informacjami zdobytymi podczas tych zajęć nasi uczniowie podzielili się poprzez wykonanie ulotek i rozdanie ich na terenie szpitala.

Dorota Kapała

  

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci