Spotkanie opłatkowe

„Dobry Wam dzień, gospodarzu nasz miły, już dzisiaj rok jakeśmy tu nie byli.”

Tymi słowami rozpoczęło się 19 grudnia przedstawienie jasełkowe. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w role kolędników, którzy poprzez śpiew i recytację przybliżyli nam okoliczności narodzin Jezusa Chrystusa. Uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 19 z Jastrzębia-Zdroju wsparli naszych aktorów swoimi umiejętnościami: Julia i Helena grą na skrzypcach oraz Maja, Kajetan, Julia, Magda, Ania i Dagmara śpiewem. Wszyscy kolędnicy dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Przy świątecznie ozdobionych stołach przedstawienie oglądali zaproszeni goście, pracownicy szpitala oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły. Wysiłki naszych podopiecznych tak przypadły im do gustu, że pod koniec przedstawienia chętnie dzielili się poczęstunkiem z aktorami, którzy wzorem kolędników prosili o „dary” do koszyczka.

Kiedy przedstawienie się skończyło, ksiądz proboszcz Antoni Pudlik odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatki, którymi uczestnicy spotkania wigilijnego podzielili się, składając sobie najprzeróżniejsze życzenia.

Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem, przybliżając nam pełną radości atmosferę tak bardzo oczekiwanych świąt.

 

Organizatorzy spotkania opłatkowego: Monika Czulak, Dorota Kapała, Dorota Matlakiewicz, Joanna Herman-Trzos, Magdalena Ataniel-Sobala, Edyta Paruch.

 

* * * * * * * * * * * * * * * *

 

 

odnośnik do strony bip

Nasze programy:

 
 
Znalezione obrazy dla zapytania śniadanie daje moc
porcja

miejsce wolne od nienawiści

żyj smacznie i zdrowo

scrabble w szkole

bezpieczne wakacje

klub bezpiecznego puchatka

etwinning

zielona stopa filantropa

śląska sieć szkół promujących zdrowie

 

klub szkół unicef

zachowaj trzeźwy umysł
 


Znalezione obrazy dla zapytania dziecko w sieci